Президент України Петро Порошенко заявляє, що Київ не вважає необхідним змінювати «нормандський формат» переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

«Ми не бачимо необхідності змінювати «нормандський формат» і мати якийсь паралельний трек до мінського процесу», – заявив Порошенко 21 червня у Вашингтоні, відповідаючи на питання чи обговорювалась можливість зміни формату переговорів.

«Ми дійсно обговорювали більш активне залучення наших американських партнерів до «нормандського формату». Ми повністю відкриті і вітаємо ці кроки», – зазначив український президент.

Задля мирного вирішення конфлікту на Донбасі у червні 2014 року лідери України, Німеччини, Франції і Росії під час відвідин Нормандії домовились проводити консультації і переговори у «нормандському форматі». Відтоді відбувалися кілька зустрічей на рівні лідерів країн і керівників МЗС.

Збройний конфлікт на сході України почався навесні 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці». За даними ООН, станом на лютий 2017 року на Донбасі від початку конфлікту загинули понад 9,9 тисячі людей.