завжди свіжі новини

Всі новини

В Україні опубліковано закон № 344-VIII щодо спрощення умов ведення бізнесу в Україні

бізнес в Україні

Цей закон набирає чинності на наступний день після опублікування.

В Україні сьогодні, 13 травня 2015 р., опубліковано закон № 344-VIII “Про внесення змін до статті 69 Податкового кодексу України щодо спрощення умов ведення бізнесу”. Закон опублікований у парламентській газеті “Голос України”.

Цей документ був розроблений з метою зменшення кількості процедур і часу реєстрації суб’єктів господарювання у фіскальній сфері та покращення позиції України в рейтингу Doing Business у 2016 р.

Як наголошується в пояснювальній записці, законопроект підготовлено з метою впровадження принципу мовчазної згоди у сфері оподаткування.

Прийняття цього закону дозволить спростити порядок взяття рахунків платників податків на облік контролюючими органами, у зв’язку з введенням принципу мовчазної згоди у сфері оподаткування, що, в свою чергу, значно спростить ведення бізнесу для тисяч підприємців, а також поліпшить позиції України в рейтингу Doing Business-2016 за індикатором “Реєстрація підприємств”.

Під принципом мовчазної згоди розуміється придбання платником податку права на провадження певних дій без отримання згоди контролюючого органу за умови, що контролюючий орган у встановлений цим Кодексом строк не надіслав повідомлення про відмову у вчиненні дій, прийняття документів, у взятті рахунку на облік. Копія повідомлення або опису прийнятих документів з відміткою про дату їх прийняття є підтвердженням звернення до контролюючого органу.

Відповідно до законопроекту, у разі відсутності підстав для відмови у реєстрації особи як платника податку контролюючий орган зобов’язаний протягом 1 робочого дня (згідно чинного законодавства – протягом 3-х робочих днів) після надходження реєстраційної заяви до контролюючого органу внести до реєстру платників податку запис про реєстрацію такої особи як платника податку.

Нагадаємо, Верховна Рада затвердила принцип мовчазної згоди на взяття рахунку на облік платника податків 21 квітня 2015 р. За відповідний законопроект № 2381 проголосували 253 нардепа при 226 мінімально необхідних.

Президент України Петро Порошенко підписав цей закон 8 травня.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

             

залишити коментар: