Російська влада в анексованому Криму прагнуть «знищити самобутність українців і корінного населення півострова – кримських татар». Про це, як передає проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії, повідомив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця під час дебатів щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях України в Генеральній асамблеї ООН 23 лютого.

«Навіть під час пандемії COVID-19 і всупереч постанові Ради безпеки 2532 (2020) держава-окупант прагне знищити самобутність українців і корінного населення півострова – кримських татар. Росія вже перекинула до Криму 500 тисяч своїх громадян, щоб зменшити частку етнічних українців і кримських татар. З початку його окупації вже змінилося 25% складу місцевого населення. Поза всяким сумнівом, навмисно провокаційним є те, що ще більше громадян України були довільно заарештовані російською окупаційною владою напередодні сьогоднішніх дебатів», – сказав Кислиця.

Він зазначив, що Україна закликає міжнародну спільноту посилити політичний та санкційний тиск щодо Росії, що окупувала частину української території.

«Україна вимагає від Росії припинити агресію, повернутися в рамки міжнародного права і піти з окупованих територій України. Ми закликаємо міжнародну спільноту посилити політичний та санкційний тиск на Росію, щоб змусити її звільнити утримувані наразі українські території, звільнити військовополонених і політичних в’язнів і дотримуватися рішення міжнародних судів», – сказав Кислиця.

За словами постпреда України в ООН, Росія нестиме повну відповідальність за «всі злочини, вчинені проти України та інших країн, в які вона вторглася, та їхніх громадян».

«Генеральна асамблея не приймає і не прийме російську мантру про те, що «справа Криму закрита». Вона буде закрита, коли російські війська підуть, як вони вийшли в один лютневий день з Афганістану», – додав Кислиця.

У Генеральній асамблеї ООН 23 лютого відбулися дебати щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях України, в тому числі – в анексованому Росією Криму.

Вранці 17 лютого в Криму пройшли масові обшуки російських силовиків у будинках мусульман (більша частина з яких ‒ кримські татари). За словами активістки «Кримської солідарності» Лутфіє Зудієвої, всім затриманим інкримінують статтю 205.5 КК Росії за можливу причетність до організації «Хізб ут-Тахрір».

Прокуратура АРК і Севастополя повідомила про відкриття кримінальних проваджень через ранкові масові обшуки в Криму 17 лютого.

У Представництві президента України в АРК вказали на те, що інформацію про чергові масові обшуки російських силовиків у Криму оперативно передають українським правоохоронцям, а також мають намір використовувати її «в роботі на національному і міжнародному рівнях». Міністерство закордонних справ України також висловило рішучий протест через обшуки і затримання, закликавши міжнародні інститути дати оцінку цим діям.