завжди свіжі новини

Всі новини

Лідерами корупції в Україні залишаються податкова служба, агентство земельних ресурсів та ДАІ

Корупція

Лідерами за рівнем корупції в Україні є Державна податкова служба, Агентство земельних ресурсів та Державна автомобільна інспекція, свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного серед 2,7 тис. керівників українського бізнесу.

“Лідерами антирейтингу є Державна фіскальна служба, Агентство земельних ресурсів та Державна автомобільна інспекція”, – повідомив голова правління міжнародної організації Андрій Марусов, представляючи дані дослідження.

Згідно з опитуванням, за останні півроку зіткнулися з корупцією в органах: Державної податкової служби – 25,9% опитаних, Агентстві земельних ресурсів – 7,1%, Державної автомобільної інспекції – 5,1%, Митної служби – 4,4%, Міністерства внутрішніх справ – 4,0%, в обласних держадміністраціях – 3,7%, прокуратурі – 3,3%, міліції – 3,2%, санепідстанції – 2,9%, Державній реєстраційній службі – 2,8%, пожежній службі – 2 , 5%, медичних установах – 1,7%, Державної архітектурно-будівельної інспекції – 1,6%, виконавчих комітетах – 1,4%.

Оцінювання проводилось за шкалою від “-5” до “+ 5”, де “0” означав незмінність ситуації. Найбільш корумпованими виявилися державні органи в Одеській (-1,34), Запорізькій (-1,31) і Хмельницькій (-1,23) областях. Менше корупції зафіксовано у Волинській (0,07), Закарпатській (-0,02) і Полтавській (-0,21) областях. У всіх інших регіонах керівники підприємств відзначають погіршення ситуації з корупцією.

Серед галузей економіки, які найбільше страждають від впливу корупції, лідером є сільське господарство. Йому український бізнес поставив оцінку -0,97 балів погіршення ситуації. Не набагато краща ситуація в галузях промисловості (-0,76), торгівлі (-0,73), транспорту та зв’язку (-0,61).

В цілому 57,2% опитаних вважають, що ситуація з корупцією в Україні за останні півроку залишилася незмінною, 27,7% відповіли, що ситуація погіршилася, 15,1% респондентів відзначають поліпшення ситуації.

Заступник глави адміністрації президента з питань проведення адміністративних, соціальних та економічних реформ Дмитро Шимків зазначив, що проведення подібних опитувань дозволяє оцінити, як суспільство сприймає проведені в країні реформи.

“Я, можливо, не налаштований настільки оптимістично, що за три місяці чиновники, побачивши дане дослідження, вщухнуть. Але вони зрозуміють, що цей процес моніториться, і це дозволяє зрозуміти, де саме це відбувається (чиновники беруть хабарі – ред.)”, – висловив думку він.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

             

залишити коментар: