завжди свіжі новини

Всі новини

Cмартфони за своїми функціями наближаються і обходять персональні комп’ютери

смартфони

Кожен новий рік додає смартфонам «функціоналу», розширюючи наші уявлення про їхні можливості.

Те, що смартфони за своїми функціями наближаються до домашніх комп’ютерів, вже нікого не дивує. Більше того, деякі з них вже роблять те, що не під силу звичайним ПК. Так, у травні цього року на виставці-конференції TechWorld найбільший в світі виробник персональних комп’ютерів і третій за величиною світовий виробник смартфонів Lenovo представив смартфон з вбудованим лазерним проектором. Завдяки такому проектору його користувач може спроектувати тачскрін на будь-яку поверхню, наприклад письмовий стіл, і перетворити її у віртуальний сенсорний екран або клавіатуру. Хочеш – набираєш текст, хочеш – граєш на віртуальному роялі і т.д.

Google не тільки не відстає від конкурентів, а й за своєю звичкою намагається випередити їх концептуально. Компанія розробляє мобільну платформу Tango, завдяки якій смартфон здатний сприймати навколишній простір як людина, тобто «відчувати» об’єкти, оцінювати їх розміри і відстань до них. Уявіть собі: ви приходите в меблевий магазин і, вибираючи меблі, вписуєте її за допомогою смартфона в тривимірну модель своєї квартири. Незрячі люди за допомогою такого пристрою зможуть вільно пересуватися, не побоюючись, що наткнуться на який-небудь предмет або вийдуть на небезпечний простір – смартфон-поводир заздалегідь попередить їх про це.

А в США створили насадку і програму для смартфона, завдяки яким він перетворюється в лабораторію для молекулярної діагностики. Що вже тут казати, наприклад, про такі «дрібниці», як управління за допомогою смартфона безпілотником? Це вже на сьогодні, можна сказати, пройдений етап.

Проте немає межі досконалості, і від виробників смартфонів чекають нових удосконалень, які дозволять збільшити достоїнства й мінімізувати недоліки (а куди ж без них?) цих мобільних пристроїв.

Так, наприклад, на американській виставці CES 2015 була продемонстрована новинка – корейський смартфон LG G Flex 2. Є в Інтернеті і рекламний ролик, де що тільки з ним не роблять. Вірніше, роблять все те, чого раніше зі смартфонами робити було не можна. Наприклад, кладуть під колеса вантажівки, кидають на асфальт з висоти півтора метри, а потім в акваріум з водою – і нічого, працює. Крім того, подряпини на задній поверхні девайсу «самозаживлюються» протягом десяти секунд. І хоча до футуристичної мрії споживача, гнучкого смартфона, йому ще далеко, LG G Flex 2 таки зігнутий у формі дуги – частини кола з радіусом 700 мм.

Ще одна постійна вимога до смартфону – ідентифікація власника. Зрозуміло, що зміст девайсу з таким обсягом інформації має бути недоступним для сторонніх – а адже смартфон, на відміну від того ж ноутбука, неважко втратити або забути, не кажучи вже про те, що його власник може стати жертвою кишенькового злодія. Пароль тут вже навіть не вчорашній, а позавчорашній день. Сьогодні активно розробляється ідентифікація по голосу, відбитку пальця і відображенню сітківки ока власника.

А ізраїльська компанія StoreDot створила в цьому році акумулятор, який дозволяє зарядити смартфон протягом однієї хвилини. Як кажуть самі винахідники, їм вдалося розробити мультифункціональний електрод, одна частина якого дозволяє йому заряджатися дуже швидко, а друга частина – витрачати цей заряд дуже повільно.

До чого дійде розвиток смартфонів в майбутньому – можна тільки гадати. У мінімізації і збільшення функцій теж є свої межі. Одне ясно напевно – кількість їх функцій збільшиться до тих, про які творці перших смартфонів, швидше за все, навіть і не думали. Це ясно, наприклад, за тими функціями, які, як було оголошено цієї весни, будуть підтримуватися на смартфонах з мобільним Windows 10. У їх числі – барометр, альтиметр, датчики показань навколишнього середовища (в тому числі рівень вуглекислого газу і інтенсивність ультрафіолетового випромінювання) і середовища «внутрішньої», аж до газового складу крові.

Джерело: ПРАВДА УКРАЇНИ

             

залишити коментар: