Однією з ключових тем на конференції в Ризі цього року стала безпека електронних платежів як у країнах СНД, Європи, так і всього світу. Павло Крилов, представив ключові тенденції розвитку кібербезпеки в 2015 році і озвучив основні прогнози в цій сфері.
«Злочини у сфері електронної комерції сьогодні є якимось сплавом ІТ-технологій та соціальної інженерії. Можна прогнозувати деякий сплеск кібер-злочинності в Європі і США, оскільки, як ми мали можливість спостерігати, значна частина «російськомовних» хакерів і злочинних груп перемістили фокус своєї уваги і «пішли» з російського ринку. Ще один тренд – це зростання мобільних загроз. Ми очікуємо помітного збільшення «троянів» під Android, «орієнтованих» на збір даних банківських карт», – зазначив Павло.
Основні прогнози по Росії і країнам СНД:
Припиняться атаки на клієнтів банків – фізичних осіб з допомогою троянів для персональних комп’ютерів.
Збільшиться кількість розкрадань у юридичних осіб через дистанційне банківське обслуговування (ДБО) з використанням віддаленого підключення.
Кількість інцидентів і суми викрадених коштів збільшаться за рахунок перехоплення на Android-пристроях даних банківських карт, логінів і паролів для інтернет-банкінгу.
Виросте кількість інцидентів з фішингом щодо клієнтів банків у результаті появи нових злочинних груп і автоматизації процесу розкрадання грошових коштів.
Кількість інцидентів з POS-терміналами продовжить рости, оскільки кількість програм для цих цілей постійно зростає. Частина таких програм знаходиться у відкритому доступі.
Збільшиться кількість випадків шахрайства при здійсненні CNP-операцій (card not present, “без фізичної присутності картки”).
Кількість цільових атак продовжить рости за рахунок нових гравців, але їх ефективність в кількісному показнику залишиться невисокою.
Експерт також озвучив кілька прогнозів по країнах Європи і США:
Рівень шахрайства виросте, оскільки зона інтересів російськомовних хакерів і шахрайських угруповань розширилася також на Європу і США.
Виросте кількість випадків зараження Android-пристроїв троянами через можливість отримання даних банківських карт і здійснення шахрайських операцій з мобільних пристроїв.
Кількість інцидентів з викраденням готівки з банкоматів виросте, оскільки багато програмістів шкідливих програм лишаються не спійманими.
Шахрайство з POS-терміналами стане більш складним, а кількість атак з метою перехоплення банківських даних користувачів виросте.
Збільшаться випадки інцидентів, пов’язаних з атаками на торговельні системи у зв’язку із зростанням кількості троянів, націлених на їх діяльність.
…
залишити коментар: