завжди свіжі новини

Всі новини, Корупція, Політика, Україна

«Справа хабаря для НАБУ і САП»: суд ухвалить рішення про запобіжний захід Ільяшенку до ранку 15 червня

Запобіжний захід для підозрюваного у справі про хабар керівництву антикорупційних органів відстороненому із посади першого заступника начальника Головного управління Державної податкової служби у місті Києві Миколі Ільяшенку Вищий антикорупційний суд обере до 9:30 15 червня, повідомила у неділю пізно ввечері суддя у справі перед тим, як піти у нарадчу кімнату.

У перебігу засідання, яке транслював ВАКС, сторона захисту просила не застосовувати до Ільяшенка жоден із запобіжних заходів, які передбачають перебування під вартою. Сам Ільяшенко сказав, що не збирається переховуватися і попросив не застосовувати до нього арешт, не накладати заставу, як наполягав прокурор, а попросив про цілодобовий домашній арешт.

Микола Ільяшенко разом із ще двома затриманими особами фігурує у справі про підкуп керівництва антикорупційних органів.

Раніше 14 червня ВАКС заарештував на 60 діб, до 10 серпня, із можливістю внесення застави у 40,3 мільйона гривень Андрія Кічу, якого називають директором з правових питань газовидобувної компанії «Бурісма», власником і керівником якої є ексміністр екології часів президентства Віктора Януковича, Микола Злочевський.

Третій із затриманих фігурантів справи – колишній керівник одного з департаментів ДФС України, якого у САП називали «довіреною особою ексміністра екології», його ім’я публічно наразі не вказувалось.

12 червня детективи НАБУ задокументували факт надання хабаря керівництву антикорупційних органів у 6 мільйонів доларів. Пізніше у САП уточнили, що йшлося про 5 мільйонів доларів, а ще 1 мільйон знайшли в автомобілі податківця, що був призначений йому як посередникові. Усього затримали трьох осіб. За повідомленнями антикорупційних органів, хабаря давали за закриття справи щодо власника компанії «Бурісма», екчиновника Миколи Злочевського, який нині перебуває у розшуку.

13 червня керівники САП і НАБУ заявили, що до справи про пропозицію хабаря можуть бути причетні працівники Офісу генпрокурора. В ОГП заявили про проведення службового розслідування.

У компанії «Бурісма» раніше запевниили, що Микола Злочевський не причетний до справи з пропозицією хабаря керівникам антикорупційних органів.

             

залишити коментар: